Діти — наше майбутнє! Від здоров’я наших дітей залежить здоров’я нації в майбутньому.

А здоров’я дітей в першу чергу залежить від їх харчування.
Обов’язок нашого садочка –  забезпечити дитину належним харчуванням.
Наш кухар відповідає за високоякісне і своєчасне приготування їжі та дотримання технологічних вимог: кулінарна обробка продуктів повинна максимально зберігати харчову цінність.
У садочку “СімГномів” здійснюється щоденний контроль за організацією харчування дітей.
Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей і завозяться в заклад протягом дня.  Продукти харчування надходять  разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.
Ми організовали безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників ).

Наша фішка - парне козяче молоко!

Далеко, далеко, на лузі паслися ко … Правильно, корови! Пийте, діти, молоко, будете здорові! 

Цю пісеньку в дитинстві чула кожна дитина. І всі ми з дитинства знаємо про ту неоціненну користь молока, яку воно повинно приносити нашому організму. Але ця дитяча пісенька незаслужено обійшла увагою таку чудову тварина, як коза.
Козяче молоко в лікарській практиці використовують для очищення і відновлення організму .Багато хто цікавиться, чи потрібно кип’ятити козяче молоко при вживанні. Виявляється, робити це не обов’язково, якщо ви впевнені в якості придбаного продукту. Його перевага перед коров’ячим в тому, що сирий продукт менш небезпечний, так як кози відрізняються високою стійкістю до захворювань. Козяче молоко рекомендується пити парним – так більша частина корисних речовин засвоюється організмом.

Незаперечна користь козячого молока для здоров’я людини обумовлена його хімічним складом:

• білка набагато більше, ніж у коров’ячому, за своїм амінокислотним складом він наближений до білків жіночого грудного молока, тому його рекомендують для вигодовування немовлят;
• жири містяться в більшій кількості, ніж у коров’ячому, причому в них багато лінолевої і капринової кислот; кульки жиру в козячому молоці дрібні і тому набагато легше засвоюються; жирність залежить від породи кіз і може складати від 3 % до 6 % і навіть вище.
• за вмістом кальцію перевершує коров’яче, але ж саме цей елемент зміцнює кісткову систему, відповідає за здоров’я зубів і нігтів, допомагає формуватися кістковому скелету в дитячому віці, використовується при лікуванні остеопорозу;
• багато каротину (знову-таки не в приклад коров’ячому), який надає козиному молоку блідо -жовте забарвлення;
• з вітамінів в ньому багато ретинолу і ніацину;
• з елементів чимало магнію і заліза (більше, ніж у коров’ячому), які в тісному тандемі чудово впливають на систему кровообігу.

У порівнянні з коров’ячим, козяче молоко містить в 6 разів більше кобальту, більше вітамінів А, В2, С. Козяче молоко ставить на ноги рахітних дітей швидше, ніж коров’яче, тому що містить більше сіалової кислоти. Козяче молоко містить менше лактози (молочного цукру), ніж коров’яче, тому воно не викликає розлади шлунка і підходить людям, у яких лактоза погано засвоюється. Вживання молока гальмує засвоєння заліза з м’яса, тому м’ясні страви краще запивати чимось іншим. Краще пити молоко повільно, невеликими ковтками і теплим. Козяче молоко дуже корисно при нервових перевантаженнях.

Тому, пийте дітки козяче молочко, і будете здорові!

Страви, які готують малюки під час занять кулінарією

previous arrow
next arrow
Slider

Найкращі рецепти для Вашої дитини

Навчіться не помічати поганого апетиту дитини.
Не реагуйте хворобливо на те, що дитина мало їсть і демонстративно відсуває тарілку. Не хоче їсти – спокійно й по-дружньому відпустіть іі з-за столу, хай терпить до вечері. Врешті здоровий інстинкт візьме своє і їсти захочеться.
Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, якщо вона попросить їсти. Лагідно поясніть, що їсти треба у відведений для цього час. Вечерю у такому разі зробіть дещо раніше.
На апетит впливаєш зміна обстановки. Підіть на прогулянку й ви побачите, з яким апетитом після цього їстиме ваша дитина.
Сміливо довіряйте здоровому інстинктові, закладеному самою природою.

Давайте тільки ту кількість їжі, що з’їдає дитина із задоволенням.
Здорова дитина здебільшого споживає стільки, скільки потрібно для її організму.
Утримуйтеся від розмов про те, що “дитина мало або майже нічого не їсть”, бо вони шкідливі.
Своєчасно включайте в раціон дитини різноманітні, рекомендовані для її віку, страви та, проявляючи такт і наполегливість, привчайте їсти все, що корисне для неї.
Дотримуйтеся режиму харчування. Пам’ятаєте, що апетит частково залежить від сервірування стола, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися ложкою, виделкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

Добрий апетит і улюблені страви

previous arrow
next arrow
Slider